OKMAR - CIEPŁO & BEZPIECZEŃSTWO

ROLETY NAKŁADANE

Rolety nakładane to rodzaj rolet przeznaczonych dla budynków nowobudowanych oraz tych remontowanych, w których planowana jest wymiana okien.

Rolety nakładane oparte są na bazie skrzyni roletowej wykonanej z PVC, nakładanej na ramę okna i jako zestaw montowanej we wnęce okiennej. Dostęp serwisowy do wnętrza skrzynki zapewnia ruchoma klapa rewizyjna, usytuowana zawsze od wewnątrz pomieszczenia.

Po zamontowaniu we wnęce okiennej przednia (zewnętrzna) ściana skrzynki rolety zostaje zwykle ocieplona warstwą izolacyjną oraz otynkowana zgodnie ze standardem wykończenia elewacji. Ścianka skrzynki widoczna od wewnątrz pomieszczenia jest izolowana wkładem termicznym znajdującym się w jej środku na całej szerokości skrzynki.

Pancerz rolety jest widoczny od zewnątrz zawsze częścią wypukłą, z charakterystycznymi rowkami biegnącymi na całej szerokości.

Rolety nakładane oferowane przez Firmę „Okmar-Plastik” dostępne są w następujących wariantach:

  • Rolety Nakładane Standard
  • Rolety Nakładane Komfort

 

ROLETA NAKŁADANA STANDARD (RNS)

 

Rolety Nakładane Standard (RNS) charakteryzują się rozwiązaniem klapy rewizyjnej otwieranej od wewnątrz pomieszczenia, od czoła skrzynki, co powoduje, że tylnej ścianki rolety nie można zatynkować - skrzynka roletowa pozostaje od wewnątrz pomieszczenia całkowicie widoczna.

Rolety RNS dostępne są w trzech wysokościach: 155 mm, 181 mm i 220 mm, w wykonaniu z moskitierą zintegrowaną lub bez. Moskitiera prowadzona jest przed pancerzem rolety.

 

 

ROLETY NAKŁADANE KOMFORT (RNK)

Rolety Nakładane Komfort (RNK) to wariant wykonania rolet nakładanych przeznaczony do zabudowy tak z zewnątrz jak i od wewnątrz - skrzynka po montażu i obróbce staje się całkowicie niewidoczna. Pokrywa rewizyjna usytuowana jest w dolnej części rolety i umożliwia swobodny dostęp serwisowy do jej wnętrza.

Rolety RNK dostępne są w dwóch wysokościach: 181 mm i 220 mm, w wykonaniu z moskitierą zintegrowaną lub bez. Moskitiera prowadzona jest przed pancerzem rolety.

Ponadto, w przypadku wariantu rolety o wysokości skrzynki 220 mm, możliwe jest wykonanie rolety w wersji G - głębokiej (255 mm), o zwiększonym wkładzie termicznym.