OKMAR - CIEPŁO & BEZPIECZEŃSTWO

PARAPETY ZEWNĘTRZNE STALOWE

Zewnętrzne parapety stalowe to rozwiązanie bardzo popularne i powszechnie stosowane w budownictwie. Dzieje się tak ze względu na to, że podokienniki te charakteryzuje wyjątkowa trwałość: wykonywane są z ocynkowanej blachy pokrytej warstwą antykorozyjną, powstałą najczęściej z poliestru lub puralu. Powierzchnia blachy powleczona jest też lakierem dekoracyjnym, co dodatkowo podnosi właściwości wytrzymałościowe parapetów. Dzięki temu są one wysoce odporne na działanie czynników pogodowych: pod wpływem promieni słonecznych nie ulegają deformacjom czy blaknięciu, z kolei na skutek deszczu nie korodują. Są ponadto mrozoodporne.

Parapety zewnętrzne, wykonywane ze stali, bardzo łatwo utrzymać w czystości ze względu na ich wyjątkowo gładką powierzchnię. Nie są one produktem wymagającym: do ich pielęgnacji wystarczą zwykłe preparaty czyszczące, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Podokienniki stalowe doskonale spełniają swoją podstawową funkcję – skutecznie odprowadzają wodę opadową, przez co znakomicie chronią ściany budynku przed nadmiernym zawilgoceniem i powstawaniem trudnych do usunięcia zacieków.
Zewnętrzne parapety stalowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, przez co potrafią świetnie dopasować się do elewacji każdego budynku. Choć są stosunkowo prostym i tanim rozwiązaniem, nie można odmówić im wysokiej funkcjonalności i doskonałych parametrów techniczno-użytkowych.

PARAPETY ZEWNĘTRZNE STALOWE KOLORY DREWNOPODOBNE

PARAPETY ZEWNĘTRZNE STALOWE KOLORY PALETA RAL