OKMAR - CIEPŁO & BEZPIECZEŃSTWO

PAS – TARASOWE DRZWI PRZESUWNO ODSTAWNE

Wysoka szczelność nowoczesnych budynków powoduje, że coraz bardziej istotna staje się potrzeba kontrolowanego dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń. Firma „Okmar-Plastik’ we współpracy z dostawcą okuć, firmą WINKHAUS, proponuje doskonałe rozwiązanie tej kwestii - funkcję równoległego odsunięcia skrzydła od ramy. Powstająca w ten sposób na całym obwodzie skrzydła 6-milimetrowa szczelina zapewnia naturalną wymianę powietrza. Dodatkową zaletą takiego sposobu wietrzenia jest jego energooszczędność w porównaniu do wietrzenia przez uchylone okno.
 

Oferowane przez firmę „OKMAR-PLASTIK” drzwi tarasowe w wersji Duo-Port Pas to najnowsze rozwiązanie w segmencie drzwi przesuwnych. Zastosowane w nich okucie pozwala na uzyskanie 3 funkcji: przesuwania, ryglowania oraz wietrzenia przy skrzydle równolegle odstawionym od ramy – przy pomocy zwykłej klamki okiennej. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię można swobodnie przesuwać skrzydła o wadze do 160 kg. Specjalna konstrukcja rozwórek i wózków oraz blokada obrotu klamki FSF z systemu activPilot zapewniają intuicyjne i wygodne użytkowanie drzwi przesuwnych.
 


Istotną cechą opisywanych drzwi tarasowych jest bezpieczeństwo wietrzenia pomieszczeń, w których to rozwiązanie znalazło zastosowanie. Kombinacja ośmiokątnego trzpienia ryglującego i stalowych zaczepów ramowych o specjalnej konstrukcji zapewnia podwyższone bezpieczeństwo już w wersji standardowej okucia duo Port PAS. W pozycji wietrzenia szczelinowego uzyskujemy taką samą klasę odporności okna na włamanie, jak przy zamkniętym oknie. Dzięki temu możliwe jest naturalne przewietrzanie mieszkania także podczas nieobecności domowników.

Funkcjonowanie okuć pokazują poniższe schematy:

Pozycja otwarta Pozycja zamknięta Bezpieczne wietrzenie

 

Film poglądowy na temat DuoPort PAS: